Najbliższe dni zapowiadają się wyjątkowo spokojnie i bardzo ciepło. Polska znajduje się pod wpływem słabego układu wysokiego ciśnienia, którego centrum stopniowo przesuwa się nad zachodnią część kraju oraz Niemcy. Taka sytuacja sprzyja utrzymaniu stabilnej, słonecznej aury.
Meteorolodzy wskazują, że nad większą częścią Europy dominują obecnie wyże, a aktywność niżów ogranicza się głównie do rejonów Skandynawii oraz południowo-zachodnich krańców kontynentu. Do Polski napływa bardzo ciepłe powietrze polarne morskie. To oznacza wyraźny wzrost temperatur i kilka dni prawdziwie letniej pogody.
Środa przyniesie dużo słońca i niewielkie zachmurzenie. W większości kraju warunki będą bardzo korzystne, zarówno dla osób wypoczywających, jak i planujących aktywności na świeżym powietrzu.
Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie termometry pokażą około 23 st. C. W centrum kraju temperatura wzrośnie do około 26 st. C, natomiast na zachodzie możliwe będzie nawet 30 st. C.
Chłodniej pozostanie nad samym morzem, gdzie słupki rtęci wskażą około 20 st. C. Wiatr będzie słaby, miejscami umiarkowany, wiejący głównie z kierunków zachodnich i północno-zachodnich.
Noc ze środy na czwartek również zapowiada się pogodnie. Zachmurzenie będzie niewielkie, a opady nie są prognozowane.
Temperatura minimalna wyniesie od 12 st. C na północnym wschodzie, około 15 st. C w centrum, do 18 st. C na zachodzie kraju. W rejonach podgórskich Karpat będzie nieco chłodniej — od 11 st. C do 13 st. C.
Czwartek przyniesie dalszy wzrost temperatur. W wielu regionach Polski zrobi się naprawdę gorąco.
Na zachodzie kraju termometry mogą pokazać nawet 32 st. C. W centrum przewidywane jest około 29 st. C, natomiast na Suwalszczyźnie i Podhalu około 25 st. C.
Na północnym wschodzie zachmurzenie okresowo może wzrastać, a na Podlasiu lokalnie możliwe będą słabe, przelotne opady deszczu. To może być jeden z najcieplejszych dni tego miesiąca.
Mieszkańcy stolicy również mogą liczyć na bardzo przyjemną aurę. W środę temperatura w Warszawie wzrośnie do około 27 st. C, przy niewielkim zachmurzeniu i słabym wietrze.
Noc będzie ciepła, z temperaturą około 16 st. C. W czwartek zrobi się jeszcze cieplej — termometry pokażą około 29 st. C, a niebo pozostanie przeważnie pogodne.
Wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni upłyną pod znakiem typowo wakacyjnej pogody, z dużą ilością słońca i temperaturami sprzyjającymi wypoczynkowi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze