Reklama

Wypadek motocyklisty na S7 pod Chęcinami – droga zablokowana wyznaczono objazdy


W niedzielę przed południem na drodze ekspresowej S7 w rejonie Chęcin w województwie świętokrzyskim doszło do śmiertelnego wypadku. Życia nie udało się uratować 38-letniemu motocykliście. Trasa przez wiele godzin pozostawała zablokowana.


Do tragedii doszło na odcinku S7 między węzłami Kielce Jaworznia i Kielce Południe. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący motocyklem z nieustalonych dotąd przyczyn stracił kontrolę nad pojazdem, zjechał z pasa ruchu i z dużą siłą uderzył w bariery energochłonne.

Na miejscu natychmiast podjęto reanimację 38-letniego mężczyzny. Do akcji ratunkowej zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak mimo intensywnych działań ratowniczych lekarz około godziny jedenastej stwierdził zgon motocyklisty. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci działający pod nadzorem prokuratora.

Reklama

S7 zablokowana, objazdy przez Kielce

Zdarzenie spowodowało poważne utrudnienia na trasie. Droga ekspresowa S7 została zablokowana w kierunku Krakowa, a służby wyznaczyły objazdy prowadzące przez Kielce — od węzła Jaworznia do węzła Kielce Południe. Utrudnienia miały potrwać około trzech godzin.

Kierowcy planujący przejazd przez ten rejon powinni liczyć się ze znacznym wydłużeniem czasu podróży i korzystać z wyznaczonych tras alternatywnych.

Wypadek wpisuje się w niepokojący trend tragicznych zdarzeń z udziałem motocyklistów, do których dochodzi szczególnie często w sezonie letnim. Służby apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Reklama

Źródło: PAP / checkPRESS
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo checkPRESS.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości